Historie //

05.10.2007 vf v polsku 2
Druhá polovina našeho polského výletu nezačala tak brzy jako ta první.Do Wroclavi jsme to měli blíž než Hey.Místní klub WZ by se dal přirovnat ke zlínskému Golemu.Dorazilo opět dost lidí-cca 800.Před zvukovkou nastaly menší problémy,protože jsme nemohli stát,tak jak jsme zvyklí-mejn hrál na aparát Hey,kterej byl uprostřed a tentokrát se to nedalo naposunovat,tak jako jinde a tak jsem stál celej koncert na levý straně,což mě trochu prudilo,ale na druhou stranu se to dalo přežít.Na rozdíl od předchozích akcí jsem z toho neměl úplně tak dobrej pocit¨jako jinde i  když místní publikum bylo v pohodě,překvapilo nás tím,že místo uvodního přivítacího pořvávání se ozval táhlej potlesk jako kdyby jsme byli někde na koncertě Karla Gotta.Mejn s Mejlou se bavili-pořád po sobě flusali a vykopávali si navzájem snůry-takže abych to zhodnotil-spíš se to nepovedlo mě-he.Zničující sebekritika.Poláci pod náma byli spokojení a tak se moje nálada podstatně zlepšila po absolvování několika rozhovorů s  domorodci,kterým se to podobalo a říkali mi,že to bylo zajebiste...Ing Soundman se po první polovině polského tour rozhodl stát skřítkem hodnínkem a oznámil nám,že zde již nekalí.Druhej den visel ve vzduchu přejezd do lodže,tak jsme byli ještě chvíli v klubu s Hey a pak jsme s nima jeli na hotel.Klub se po koncertě opět vyprázdnil rychlostí blesku.
Ráno nastal klasickej rituál-snídaně-magnetic car-cesta-příjezd do lodže.Polský silnice-to je ten nejhorší hardcore,kterej existuje,jasně jsou horší státy s horší dopravní situací,ale porovnání s CR to jasně vyznívá v náš prospěch.Další kapitolou jsou zdejší řidiči.Snad jen kamikadze jsou nebezpečnější-systém je danej-plná čara není zed a v zatáčce se musí předjíždět.Paradoxně to píšu ve chvíli,kdy popisuju trasu do Lodže,která byla nejlepší.Byla to totiž dálnice.Lodž vypadal dost temně.Možná,že jindy vypadá líp,ale ve spojení s břečkovitou zimou a tmou-do toho ještě dlouhý bulvary s otrhanými domy jejichž fasády připomínaly mejlovy ojetý kalhoty atd..Klub se jmenoval Cube a byla v něm ještě větší zima než venku.Hotel byl zajímavej-vyvolával ve mě asociace z filmu  "Miliondollarshotel"-výtah obsluhoval starej týpek připomínající liftboye z výtahu do pekla.Ještě ke všemu jsme se tam zasekli
a přijeli jsme strašně pozdě do klubu a zvučili jsme asi tak 7 a půl minuty.Klub byl opět velikej,ale podium bylo plné pastí.Málo světla a spousta děr.nakonec jsem se do jedný propadnul a s těma nejsprostšíma nadávkama jsem doplazil k baru,kde jsem to přebíjel vodkama.Navíc to vypadalo,že i návštěva bude slabá.jenže pak se všechno změnilo.Do sálu se narvalo spousta lidí-odhad tak 800-900 a jakmile jsme začli,tak dole pod náma vypuknul saigon!Nejlepší koncert!všechno fungovalo.Super zvuk na podiu i ven z beden.To,co jsme nečekali se stalo ve vteřině skutečností.Na Hey se to ještě několikrát vynásobilo.Závěr byl dost hektickej-wodka nikdy nedojde.Jacek s martinem to tam zase posílali.Mejla to obracel a já to pil.Vypadli jsme z klubu a hledali jsme místo mna afterparty,který jsme naštěstí nenašli,protože se všichni motali v chaosu.ještě ke všemu jsem v tom motání hodil děsivou rybu,mrchu a šipku do dlažby.Ráno jsem měl pocit,že mám zlomený úplně všechno-obě nohy,nos plus vykloubený rameno a hlavně otřes mozku.Párádní koncert,ale horší závěr,nejhorší úvod..ale jak zní starý pravidlo vf z období kdysi?Když seš na turné,tak seš prostě na turné a Bertil je vždycky s tebou,protože to je jeho práce.Ted to tady na chvíli zabalím,protože musím vypadnout.Krakow a Ostrava budou zítra.
Počet stažení 0014696

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.