Historie //

09.04.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola12 ŠÚRKA MIKROFÓN

Šúrka Mikrofón se na desku dostal podobně, jako jsme se jednou s Pítrsem a taky s Jamesem z písně „James“ dostali na jeden ples.

Dnes je to už legendární historka.

Tedy to, jak jsme se dostali na ten ples.

Neměli jsme tenkrát ani lístky ani společenský úbor a chtěli jsme tam na ten ples jít. Proč jsme tam chtěli jít? Nevím. Chodili jsme jako ultraichtylové po venku a přemýšleli jsme, jak se tam dostat. Pořadatelská služba byla nekompromisní. Koukali skrz dveře jako hadi před zakousnutím. Klepali jsme kosu, všude bylo plno sněhu a z našeho potloukání bylo jasný, že to brzy vzdáme. Mráz zpomaloval pohyb. Jak jsme tak čím dál tím víc pomalu šli, uviděli jsme v závěji ležet plnou přepravku třešní.

Chápete to? V prosinci?!

Vzhledem k tomu, že proběhlo brko, to byl opravdu bonusovej nadstandardní vjem. Jen my a nezhulená Maruška, co šla v tom prosinci pro jahody, jsme okusili podobnej pocit. Čuměli jsme na tu bednu jako idioti a pak to někdo řekl:

„Vememe ji na ten ples a u vstupu řekneme, že ji neseme do baru na bowli.“

Převlek za bowlenosiče byl vrcholnou akcí celý plesový sezony. „Spěcháme! Průser! Na baru došla bowle!“ zahlásili jsme u vchodovejch dveří. Hadi se v mžiku proměnili v opravdu snaživé lokaje a fakt nás tam uctivě pustili a my si, úplně na paprák, začali užívat světa. To znamenalo, že jsme seděli u stolu a chechtali jsme se tomu, že tam jsme. Jenže pak to Pítrs vygradoval, protože z tý bedny, kterou jsme schovali pod stůl, začal vytahovat ty třešně, cpal si je do pusy a střílel peckama po lidech, co tancovali na parketu.

No a tak nás vyhodili.

Po víkendu vyšel v místním tisku o článek o převráceným kamionu na hlavní křižovatce.

Záhada bedny třešní v prosincový závěji byla vyřešená.

No a takhle nějak se Šúrka dostal na tu desku. Nikdo moc nevěděl, jak ho tam dostat, nikdo ani pořádně nevěděl jestli ho tam chce a pak se prostě ukázalo, že po VÝHODOU JE bude nejlepší resetovat smutnou duši nějakou tou třešničkou na rozbolavělý bowli, aby bylo jasný, že to člověk nemůže všechno brát tak vážně, aby se z toho neposral. Nebo spíš nezhroutil a pak neposral.

V písni zahostoval Martin Černý z kapely Rudovous na theremin.Martin Černý s náma jezdí a dělá z našeho hluku a bordelu zvuk.

„Smrdí to alternativou,“ řekl můj kámoš, když jsem mu vyjmenoval hosty z kapel Rudovous, Midilidi, OTK a Wollongong.

Pak mi zavolal Dušan Neuwerth:

„Tak co jaký to je?“

„Dobrý. Pošlu ti nosič a můžeš napsat recenzi.“

„Asi se na to podívám optikou Silver Rocket,“ zachechtal se náš bývalý producent do telefonu a pak se zeptal: „Kdy pudeme na fotbal?“

Pak mi napsal Fili:

„Tak co, jaký to je?“

„Dobrý, nahráli jsme to za dvě hodiny!“

„ Tak to má být,“ píše zpátky

„Tak proč takhle nenahráváte?“ odepisuju lehce jízlivě.

Trošku jsem ho vytočil, ale pak mi náš předbývalý producent ráno zavolal a probrali jsme to. No jo, no. Jsou to všechno osobnosti (Ondra, Dušan i Fili) a každej nám něco dal a každej si z nás kousek vzal a něco s tím udělal a kdoví, jak by to dopadlo, kdyby o nás nezavadili.

Napadlo mě, co by se dělo, kdyby tu bednu ve sněhu našli voni tři dohromady, a pak mi došlo, že ji každej našel sám a všechny drinky, který z ní s náma namíchali, byly dobrý.

Kdo by to byl tenkrát řek, když jsme nahráli No Burp! "Nikdy jste to nepřekonali",zařve ironický blíženec a neironický já? Já jsem Šúrka Mikrofón!:)

A tím končím. Děkuji vám za pozornost.

Počet stažení 0014707

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.