Historie //

22.03.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola 4 BOTY PROTI BUSTRU

V legendárním původním klubu Žlutý pes, kam jsme chodili a kde jsme se v podstatě nejblíže seznámili, visely nahoře na trámu nohy bez těla.

A pod nima se děly různý příběhy a situace.

Ty nohy byly samozřejmě umělý. Proto tam tak dlouho vydržely. Vlastně tam vydržely celou dobu.

Proces definitivního vzniku písně je někdy pěkně dlouhá, táhlá zákopová válka.

Boty proti bustru. Taková jednoduchá vypalovačka, ke který byla překvapivě asi nejdelší cesta. Nefungovala hudba, nefungoval text, takže bylo nejjednodušší to vyhodit, ale dlouhodobý zkušenosti na mě ze zákopu křičely: Na každý desce je píseň, která vypadá, že je k ničemu, ale nakonec se ukáže, že je dobrá a někdy je i jedna z nejlepších.

První zlom přišel ve chvíli, kdy jsem zůstal sám ve studiu, když jsme dotočili demáč, a pořád jsem si říkal, ty jo, co mě tam štve? Pak se šel projít, chodil jsem se po Seči, kde se vždycky soustředíme, mezi opuštěnýma rekreačníma chatkama, a tam jsem na to přišel.

Basová linka ve sloce je divná. Je taková tupá.

Tak jsem si do toho začal zpívat jinou basovou linku. Tu jsem taky po návratu do studia hodně neumětelským způsobem nahrál. Mejnovi se to líbilo, neurazil se, předělal to a nahrál to znova. Mejlovi se zase nelíbila melodie refrénu, a tak jsem ji předělal podle jeho kytary.

Hudba začala fungovat.

Napětí se dostavilo tam, kde mělo celou dobu bejt, a pak to vybouchlo. Text začal fachat, když jsem jednou šel městě a viděl jsem, jak se ti dva, který jsem tak dlouho neviděl, potkali, a do toho mi vlítla vzpomínka na ty nohy, pod kterýma tančili.

Byl to jen takovej miniaturní útržek, kterej vlítnul do mýho mozku a rozplynul se jako pára nad hrncem.

Usmíval jsem se, protože jsem věděl, že už to mám. Hnal jsem domů, a dokud to nebylo hotový, tak jsem nevylez ze svýho kutlochu. Pak jsem to nazpíval a šel jsem spát. Ráno jsem si udělal kafčáka a pustil jsem si to.

Bylo to tam!

Před odjezdem do Jámoru jsme hodně zkoušeli. Troufám si říct, že to bylo opravdu tvrdý zkoušení. Už jsme tenkrát věděli, že to Mejn balí, a už nás taky přešla taková ta vzájemná rozhozenost z toho, že to tak je, a soustředili jsme se jenom na to, abysme si to poslední nahrávání fakt užili.To znamenalo dostat písně pod kontrolu, aby to nebyl línej mezek ani splašenej kůň. To se myslím povedlo.

Asi by měl před každou deskou někdo odejít. Ale pak by se moh zase vrátit. Hehe.

Bonbónkovou nadstavbou celý songy je harmonika Ondry Ježka, která odhalila, že podstatou týhle písně je western. Mix mi přišel ve chvíli, kdy jsem se doma díval na film Pro hrst dolarů. Byl jsem opravdu nadšenej. Scéna, kde týpek sestřelí klukovi jablka a jeho protivníci, když to viděj, taktně odejdou, by se měla použít jako klip. No jo. Jsem taky režisér.

Akorát by mě zajímalo, co se stalo s těma nohama. Nejspíš je Lumír vyhodil. Určitě je vyhodil. A přitom je moh vydražit na aukru. Zvlášť teď – chacha. Já bych ale asi nepřihazoval. Kouknul bych na ně, to jo, ale doma bych je mít nechtěl.

By to bylo jak v Adams family-akorát místo ruky by nám po bytě běhaly nohy.

Počet stažení 0014696

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.