Historie //

08.04.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola9 KRAKOW GLOWNY

Jednou jsme si s Pítrsem šli zahrát do zkušebny a nahráli jsme toto.

Neúplně toto, ale to z čeho to vzniklo.

Náš bubeník z toho byl úplně nadšenej. Tento jev signalizuje určitý potenciál. Na soustředění jsme to zpracovali a já pak doma našel kus textu, kterej jsem napsal, když jsme se vrátili z Polska, kde jsme míchali s polským zvukařem Flipperem živák Před náma jedeme my.

Spíš tedy míchal on a my jsme u toho asistovali a koukali jsme na fotku, kde je vyfocenej s papežem. Ještě ke všemu byly Velikonoce. Pro Poláka prostě velkej mystickej den.

Flipper je velice fajn člověk. Seznámili jsme se s ním na šňůře s Hey a celý to naše setkání vyvrcholilo tímhle živákem, kterej jsme natočili v Ostravě.

Myslím, že je dobrej, akorát jsme mohli vyházet nějaký písničky, aby to nebylo tak dlouhý, hlavně na DVD. Ale to vím až teď.

Jsem zvědavej, co budu vědět o týhle desce  až nahrajeme další desku.

Byl to tenkrát dlouhej výlet, kterej Pítrs málem vůbec nestih, protože zaspal a do vlaku směr Polsko naskočil v San Piegu, až když se rozjížděl z nádru. Bylo to fakt tak o tři vteřiny. V tom vlaku jsem seděl já, už totálně nasranej, protože to už vypadalo, že celá tahle mise zůstane jen na mně. Ale nakonec jsme přeci jenom jeli ve dvou.

Dva dny jsme s Flipperem míchali, dělali pořadí a pak jsme jeli zase zpátky.

Ve finále nám ujel spojující vlak a my jsme celou noc čekali v Krakově na na nádru.

Doma jsem pak o tom napsal krátkej text a hodil ho do krabice, kde je miliarda dalších papírů, a šel jsem spát. Napsání toho textu spotřebovalo poslední zbytek energie, kterej mi po celým tom dobrodružství zůstal.

Papír tam ležel asi sedm let.

Úplnou náhodou jsem ho vytáhl zrovna ve chvíli, kdy jsem potřeboval text na tuhle songu. Dopsal jsem ho a bylo to. Je to nářez, kterej ještě umocnil hostující Todd Nesbitt z kapely Wollongong. Známe se s ním už ze starejch časů, kdy jsem spolu vymetli pár klubů. Navíc je Todd i dlouhodobej kámoš Ondry Ježka, a protože během našeho nahrávání proběhl koncert Ondrovy party OTK Na Slamníku, kde se potkali Todd s Pítrsem, tak se kruh uzavřel.

Vlastně se to uzavřelo na křtu naší desky, protože ji pokřtili zrovna tihle dva.

Tenhle song asi nebude žádnej ultrahit jako je třeba 1982, Rybička nebo Dezolát. Ale stejně jako každej tým, tak každá deska potřebuje svý dělníky, který nechaj vyniknout Dezoláty. Dělník K.G. je sakra rychlej a nekompromisní a ještě ke všemu má kliku. A tak třeba vsadí vydělaný prachy na zelenou nulu a vona mu třeba padne a von bude brát všechno.

Takovýhle věci se občas stanou.

Ale spíš ne.

Ale samozřejmě je tu pořád šance, že tuhle songu objeví Quentin Tarantino, jeho příští film se bude točit v Krakově a von bude potřebovat nějakej slovanskej rock.

Tak nějak vidím tu kuličku na zelený nule.

Nebo Spielberg, ty vole. To je ale pěkná zelená nula: druhej díl Ítýho Chacha. Najednou by s náma v dodávce seděl Ítý. Tahal by bedny, prodával by s ředitelem merčík a nakonec by s náma začal hrát na basu. Otázkou je, jestli vlastně už s náma nehrál před tím? Vo tom by byl totiž ten Spielbergův film.

Zatím to je otevřenej konec.

Ale kdo ví-třeba nikdy nevodešel:) 

Počet stažení 0014707

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.