Historie //

20.03.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola 2 BUBÁK

Kapitola 2 Bubák

Kapitola číslo dvě, druhá písnička na desce a druhej pokus o to, aby z toho „něco“ bylo.

To je bubák.

Proč druhej pokus? Tahle věc totiž byla složená v trochu jiný formě už na Klenot, ale nakonec se na desku vybraly jiný kusy. Pak jsme si říkali, ty jo, ten Bubák by byl dobrej. Hlavně Mejla to pořád říkal. A Pítrs s Mejnem to vlastně taky říkali. A to se stane málokdy, že všichni tři tvrděj to stejný.

Už se to asi nikdy nestane.

Jedinej, kdo se tomu asi nejvíc bránil, jsem byl já. Ani nevím přesně proč. Něco mi tam chybělo. Ale nakonec jsme se do toho pustili znova.

Před touhle deskou jsme konečně dospěli k rozhodnutí, že nejlepší bude nenahrávat na finální demo víc písní, než je třeba, abychom se pak nemuseli dohadovat mezi sebou a s někým dalším, co na desce bude, a co ne. Že prostě sami nastřelíme celou desku hned na začátku jejího vzniku tak, jak to bude, a i tak, jak to půjde za sebou.

V průběhu soustředění jsme si vzpomněli na Bubáka.

Nahráli jsme ho znova a já rozvinul text. Tím to už skoro dozrálo.

Objevil se Stalker, kterej jedinej umí rozpustit bubáky. A protože je ve městě jedinej, tak toho má hodně. Nikdo to nechce dělat, protože pouštět do tmy světlo teď není v San Piegu moc cool. Místní borci Sváťa K. a Jitrničák přišli jako logickej důsledek dopadu přiblblejch písní.Všichni je plácaj po zádech jako ruský vojáky, kteří vyhnali fašouny. Jsme přece všichni z jeskyně. Ale zadarmo nehraje nikdo. Včetně nás. Hehe.

Ve studiu nám tahle píseň dala docela zabrat. Zase tam něco chybělo, až to nakonec vyřešil Ondra Ježek, kterej vytáhl obří kopák snad z roku 1930 a postavil ho místo Pítrsova kopáku. Tím to chytlo definitivní atmosféru, která z celý tý písně jde.

Nejvíc se mi na celým songu líběj dva momenty.

V jedný chvíli mi tam vypadne trsátko a jeho dopad rytmicky odpálí druhou část. A pak úplnej, ale úplnej konec, kterej vznikl spontánně.

Zatěžkaná, mokrá, skřípající mollová deka se promění v otevření okna, do pokoje vletí jarní vzduch, ty mávneš rukou a dojde ti, že tam, kde se Stalker dře jako vůl, přijde Pipi Dlouhá punčocha a s úsměvem zahodí všechny bubáky do kanálu společně s tím tvým.

Jak zpívá Visací zámek: Už je mrtvej, už se ani nehne.

„A ty seš jako ten Stalker?“ zeptá se jízlivě starej, dobrej, ale někdy opravdu poněkud jízlivej kamarád R. Plácnu ho po zádech a řeknu:

„Ty vole, já jsem tom autě.“

Kamarád R mě taky plácne a zahlaholí:

„Ale hovno, dyk seš tady.“

Počet stažení 0014707

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.