Historie //

08.04.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola8 KRÁSNÝ SMUTNÝ DEN

jak to bylo s touhle songou?

Některý lidi přímo nesnášej slovo songa.

Od začátku našeho příběhu takhle říkáme písním.

 

„Ty vole, to je dobrá songa.“

Myslím, že šance, abychom začali říkat místo songa song, je stejně velká, jako že bychom začali říkat místo koncert kšeft.

Takže jak to bylo s touhle songou?

Zavolal nám Petr Nikolaev, že by chtěl, abychom hráli jako kapela v jedné scéně v jeho filmu. Celej den se točilo a my hráli dokola na playback naši píseň. Ještě ke všemu jsme museli předstírat, že hrajeme.

Peklo.

V rámci technického zvládnutí jsme museli dělat, že hrajeme jako úplně. Prostě do úplnýho ticha děláme my, jako že hrajeme, a lidi do toho museli doopravdy pohybově pařit, ale taky museli být absolutně potichu, aby bylo rozumět hercům.

Prostě to byla fakt vtipná pantomima!

Prostě.

Hluchoněmej by zaplesal.

No a jelo se to furt dokola a já si ze zoufalství začal pískat do akordů úplně jinou melodii. Pro sebe – to je jasný. Normálně bych ji za chvíli zapomněl, ale protože jsem již poučen z předchozích průběhů, tak jsem si ji nahrál na mobil. A z toho to celý vzniklo.

Šel jsem za nějakej čas po městě a vzpomněl jsem si na tu nahranou melodii. Vytáhl jsem mobil, pustil jsem, vypnul jsem to a začal jsem si to pískat. No a v tu chvíli mě to napadlo. Ta první věta. Nebylo ani moc pěkně ani moc hnusně. Byl prostě takovej ten podzimní den, kdy to ještě není úplná předzimní srágora, ale babák už je taky pryč.

Pískání ale zavánělo létem a táhlo celej ten den zpátky přes ten babák až do srpna. Pod javorama ležely krásný barevný listy a čekaly na to, až se rozložej a pohnojej toho, koho opustily. Poslední zbytky slunce se opřely do mýho ramena a bylo to, jako když dlouho tlačíš auto a ono poskočí a rozjede se.

Tak jsem si taky poskočil a pravda byla absurdní.

Krásný smutný den je tady.

Zatím byl spíš krásný. Střih. Někdy ani nevíš, co složíš. Právě v týhle chvíli se zrodil název naší desky, kterej velice dobře seděl k situaci, která nastala.

Už jsme o tom hovořili tolikrát, že to teď to rozhodně nebudu pitvat. Nejvtipnější na celý týhle písni je to, že na ni vznikly hned tři klipy.

První natočil Pítrs, ale museli jsme ho zrušit, protože to tam ještě nebyl pozoun. A s pozounem to nefungovalo. Druhej natočil taky Pítrs a já jsem si pak vymyslel, že to natočil náš kanadskej kámoš Nick Bellane u Pítrse doma na rozlučkovém večírku. Ale ten klip přišel až jako třetí v pořadí, protože pak sehnal Mejla Libora Martiníka a třetí pokus vyšel. Je to  pěknej pokus a ještě ke všemu tam s náma hraje Lemmy. 

No a ten Pítrsův druhej klip proběhnul jako třetí a ještě ke všemu je to nedodělaná verze, kterou jsem vypustil v domnění, že je to vypulírovanej majstrštyk.

Celá tato klipová anabáze celkem přesně dokumentuje chaotismus a podivínství naší party.

Uvidíme zda ještě vznikne čtvrtá verze:) 

 

Počet stažení 0014707

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.